فهرست ارورهای یخچال الکترواستیل

فهرست ارور یخچال الکترواستیل

یخچال‌های نسل جدید الکترواستیل دارای صفحه نمایشگرهای دیجیتالی هستند که در صورت خرابی قطعات یا مشکلات دیگر پیام‌های خطا را منتقل می‌کنند. برطرف کردن ارورهای الکترواستیل بسیار مهم است؛ زیرا روی کارکرد یخچال تاثیر گذاشته و موجب سر و صداهای آزاردهنده می‌شود. به همین خاطر در ادامه به فهرست ارورهای یخچال الکترواستیل و نکات لازم برای رفع آنها می‌پردازیم.

بررسی ارور های یخچال الکترواستیل

یخچال‌های جدید به لطف پیشرفت تکنولوژی دقیقاً به شما می ‌گویند که چه مشکلی برای آنها به وجود آمده است. لیست ارور یخچال فریزر الکترواستیل شامل خطاهای مختص به این مدل دستگاه‌ها است که به شکلی خاص و همینطور با علائم ویژه این برند نمایش داده می‌شوند.

هنگامی که خطایی تشخیص داده شود؛ خطا یا کد آن به صورت ترکیبی از حروف و اعداد انگلیسی روی صفحه کنترل نمایش داده می‌شود و معمولاً با صدای بوق نیز همراه است. هر کد خطاهای یخچال فریزر الکترواستیل دارای معنای خاصی هستند. این کدها به تکنسین‌های نمایندگی رسمی الکترواستیل در اصفهان و شهرهای دیگر کمک می‌کنند تا با سرعت بیشتری مشکلات یخچال را تشخیص داده و برای رفع آنها اقدام نمایند.

البته برخی از این خطاها ساده‎‌تر هستند و توسط شما نیز قابل حل می‌باشند. برای مثال با فشردن برخی دکمه‌ها می‌توانید مشکل را برطرف کنید اما اگر کدها مربوط به خرابی قطعه‌ای از یخچال باشد؛ برای بررسی بیشتر حتما باید با یک متخصص تماس بگیرید. جهت مشاهده لیستی از رایج‌ترین ارورهای یخچال الکترواستیل و تعاریف آنها ادامه مطلب را دنبال نمایید.

 

فهرست ارورهای یخچال فریزر الکترواستیل
فهرست ارورهای یخچال فریزر الکترواستیل

 

مطلب پیشنهادی: بهترین راهکارها برای رفع بوی بد یخچال

علت ارور زدن یخچال الکترواستیل چیست؟

بدون شک عیب یابی صحیح و به موقع یخچال‌ها؛ از خسارات جبران ناپذیر بعدی جلوگیری خواهد کرد اما برای رفع این خطاها اول باید به دنبال علت آنها باشید. در یخچال‌های الکترواستیل همانند سایر یخچال‌های دیگر، خطاها به صورت کد نمایش داده می‌شوند. فهرست ارورهای یخچال الکترواستیل شامل E0 تا E12 و همینطور کدهای  C،D،F و غیره می‌باشد.

فهرست ارورهای یخچال فریزر الکترواستیل

در وهله اول شما باید بدانید که هر کد نشان دهنده چه خطایی است؛ سپس در صورت امکان آن خطا را خودتان برطرف کنید یا با یک تعمیرکار تماس بگیرید. انواع کد ارور یخچال الکترو استیل عبارتند از:

کد ارور یخچال الکترواستیل؛ ۰E

کد E0 به ایراد فن اواپراتور اشاره دارد. تعمیرکاران به منظور رفع این ارور، مدار برد دستگاه را بررسی کرده یا در صورت نیاز فن اواپراتور را تعویض می‌کنند.

کد ارور یخچال الکترواستیل؛ E1

کد E1 برای ایراد سنسور دمای یخچال به‌کار می‌رود. جهت بررسی خرابی یا قطعی سنسور باید سیم‌ها و یا مدار برد کنترل دستگاه را چک کنید.

ارور یخچال الکترواستیل ؛ E2

کد E2 در رابطه با مشکلات سنسور فریزر است که می‌تواند خرابی یا قطعی فریزر را نشان دهد. برای رفع آن به تعمیر مدار برد کنترل دستگاه نیاز خواهد بود.

ارور یخچال الکترواستیل؛ ارور E3

وقتی مشکلی در سنسور اواپراتور به وجود آید؛ دستگاه این مشکل را با ارور E3 نشان می‌دهد. اگر این قطعه خراب شود کارکرد ترمودیسک و المنت نیز مختل خواهد شد. بنابراین همزمان نیاز دارید مدار برد، المنت و ترموفیوز را چک کنید.

ارور یخچال الکترواستیل؛ کد E4

خطای e4 به معنای قطعی یا خرابی سنسور اوپراتور است که برای رفع آن باید ایراد سنسور محیط چک شود. در صورت مشاهده این خطا باید به کمک یک تعمیرکار به بررسی و تعمیر یکی از قطعات المنت، ترموفیوز و یا مدار برد الکترونیک بپردازید.

لینک مفید: تعمیر یخچال فریزر در اصفهان

ارور یخچال الکترو استیل؛ E5

اگر سیستم سرمادهی یخچال شما دچار مشکل شود؛ ارور E5  را روی صفحه نمایشگر دستگاه مشاهده خواهید کرد. درواقع این خطا مربوط به سیستم تبرید یا سردسازی دستگاه است. برای رفع آن باید قطعات کمپرسور، سنسور اواپراتور، مدار برد، المنت و ترموفیوز را چک کنید.

ارورهای یخچال فریزر الکترواستیل؛ کد E6

این کد خطا گرمای بیش از ۱۵ درجه یخچال را نشان می‌دهد که می‌تواند بر اثر مشکل در سیستم گاز یخچال، یخ زدگی اواپراتور یا مشکل دمپر و کانال هوا باشد.

ارورهای الکترواستیل؛ کد E7

کدE7در این یخچال به معنی دمای پایین‌تر از ۴ درجه سانتی‌گراد است که معمولا بر اثر شکستگی دمپر یا کانال هوا ایجاد می‌شود.

ارور یخچال الکترواستیل؛ E8

این کد به طور مستقیم مشکل ارتباط برد الکترونیکی با صفحه نمایش را نشان می‌دهد که نیاز به بررسی تکنسین دارد.

ارور یخچال الکترواستیل؛ E9

ایراد برفک ‌زدایی در این مدل یخچال‌ها با ارورE9 مشخص می‌شود که دلیل آن مربوط به خرابی المنت، سنسور اواپراتور و یا در نهایت مدار برد است.

ارور یخچال الکترواستیل؛ E10

این خطا می‌تواند به ایراد چند قطعه اشاره داشته باشد که باید هر کدام توسط تکنسین مورد بررسی قرار بگیرد. با مشاهده  ارور  E10 اول از همه باید به خرابی فن اواپراتور یا مشکل نبود سرمای اواپراتور شک کنید. اگر این قطعه مشکلی نداشت باید به سراغ مدار برد دستگاه بروید.

ارور یخچال الکترواستیل؛ E11

این خطا مربوط به مشکل فن کندانسور دستگاه است که می‌تواند به خاطر خرابی مدار برد باشد و حتما تعمیرکار باید آن را چک کند.

ارور یخچال فریزر الکترواستیل E12

این خطا به علت وجود مشکل در کابل دیتا و یا خرابی مدار برد نمایش داده می‌شود که ارتباط میان برد اصلی و برد پنل دیسپلی را مختل می‌کند.

ارور ER یخچال الکترواستیل

این خطا ایراد برد اصلی دستگاه را نشان می‌دهد که بسیار حائز اهمیت بوده و در صورت مشاهده آن باید حتما با یک تعمیرکار یخچال تماس بگیرید.

سایر خطاها در لیست ارور یخچال فریزر الکترواستیل

در ادامه فهرست ارورهای یخچال الکترواستیل،  به بررسی دیگر انواع خطاها و نحوه رفع آنها می‌پردازیم:

ظاهر شدن علامت برف روی یخچال

برخی اوقات مصرف کنندگان علامت برف را بر روی نمایشگر دیجیتال این مدل یخچال‌ها مشاهده می‌نمایند که جای نگرانی وجود ندارد. نماد برف در اصل به power freeze یا تولید سرمای سریع اشاره دارد. به این معنا که یخچال شما به طور مداوم در حال تولید سرما در قسمت فریزر است تا موادغذایی که به تازگی در یخچال قرار داده‌اید را سرد یا منجمد کند.

بنابراین هر زمان که متوجه انجماد مواد خوراکی در فریزر شوید؛ می‌توانید یکبار دیگر این دکمه را فشار دهید تاpower freeze خاموش شده و به حالت عادی بازگردد.

ارور F0

خطای فوق برای مشخص کردن مشکل فن اواپراتور مورد استفاده قرار می‌گیرد که باید موارد مربوط به آن بررسی شود.

ارور F1

این ارور به مشکل فن کندانسور اشاره می‌کند که ممکن است به علت خرابی فن، قطعی اتصالات و یا خرابی مدار برد باشد.

ارور F3

در فهرست ارورهای یخچال الکترواستیل با ارور دیگری به نام ارور f3 مواجه می‌شویم که به  کارکرد بیش از اندازه المنت (بیشتر از ۸۵ دقیقه) اشاره دارد. در صورت مشاهده این ارور معمولا توصیه می‌شود هیتر و مدار برد دستگاه را بررسی کنید.

ارور R1

در صورتی که سنسور یخچال و یا مدار برد یخچال خراب باشد؛ این ارور را مشاهده خواهید کرد. همچنین در این حالت معمولا با چشمک زدن چراغ MID نیز مواجه می‌شوید. برای حل این مشکل باید از یک تعمیرکار مشورت بگیرید.

ارور یخچال الکترواستیل C1

این کد زمانی دیده می شود که سنسور برفک ‌زدایی یخچال ۵ درجه باشد که همزمان چراغ QUICK نیز شروع به چشمک زدن می‌کند. همچنین ارور فوق ممکن است به علت خرابی برد یخچال نیز باشد که نیاز به بررسی بیشتر توسط تعمیرکار دارد.

ارور D1

خطای فوق برای مشکل سنسور برفک‌زدایی به کار می‌رود. در صورت مشاهده این خطا در وهله اول باید اتصالات سنسور زدا را بررسی کنید که در صورت نیاز این قطعه توسط متخصص تعویض می‌گردد.

رفع ارورهای الکترواستیل با کمک نمایندگی رسمی الکترواستیل در اصفهان

در این مقاله به فهرست ارورهای یخچال الکترواستیل و انواع خطاهای ممکن در این دستگاه اشاره کردیم. در صورت مشاهده هر کدام از این کدها ابتدا خطای مربوطه را بر اساس توضیحات داده شده در این مطلب بررسی کنید.

اگر خطا به راحتی رفع می‌شود؛ می‌توانید مشکل را خودتان نیز برطرف کنید اما چنانچه با مشکلات فنی و تخصصی تری مواجه شدید؛ حتما با سپهر تهویه دماوند، نمایندگی رسمی الکترواستیل در اصفهان تماس بگیرید.

noroziseo
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *